Rakamlarla AKS Otomotiv:

1500+

Başarıyla
Tamamlanmış Proje

150+

Alanında Uzman
Çalışanımız

10+

Ülkeye İhracat

Hakkımızda

AKS Otomotiv, yüksek kalite ve hassasiyete sahip ürünleriyle otomotiv ve sanayi sektörlerinde önde gelen kuruluşların ilk tercihi haline gelmiştir. Fiyat, kalite ve zamanında teslim alanlarındaki üstün performansımız, birçok uluslararası OEM ve Tier 1 şirketi açısından bizi ideal bir iş ortağı konumuna koymaktadır.

AKS Otomotiv, 1994 yılında kurulmuştur ve bugün Tuzla Serbest Bölge’de 5,000 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Kalıp tasarımından üretim ve kalite yönetimine kadar her alanda yetkin 130 çalışanıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Operasyonel mükemmellik ve mühendislik bilgi birikimine verdiğimiz önem sayesinde firmamız müşterilerimizin güvenini kazanmış ve aldığı yeni projelerle üretim kabiliyetlerini genişletmiştir. AKS Otomotiv, presle şekillendirme, talaşlı imalat, broş çekme, taşlama, ısıl işlem ve yüzey kaplama konularında güvenilir bir iş ortağı konumuna gelmiştir. Ürettiğimiz parçalar, yüksek sıcaklık ve basınç gibi zor koşullara dayanıklı veya aracın güvenliğini sağlamak üzere müşterilerimizin tasarımlarına uygun üretilmektedir.

Şirketimiz, tüm süreçlerinde sıfır hatayla çalışmayı hedeflemektedir ve ISO 9001 ve IATF 16949 Kalite Yönetim Sistem Sertifikasına sahiptir. Rekabetçiliğini ve güvenilirliğini korumak hedefiyle firmamız sürekli kalite ve yalın üretim uygulamalarına yönelik iyileştirme çalışmalarına ağırlık vermektedir.

Günümüzün önemli ölçüde kısalmış yenilik döngüsüne ayak uydurulabilecek esnek, dinamik ve yetkin yapımızla uluslararası iş ortaklarımızın özel üretim taleplerine önce prototip üretimi ve ardından seri üretime geçişle hızlıca karşılık verebilmekteyiz. AKS Otomotiv, müşterilerinin projelerine ilk aşamalardan dahil olur ve her ürünün teknik ve bütçe beklentilerini karşılaması adına yenilikçi çözümler sunar. Bu sayede müşterilerimizle uzun vadeli stratejik bir birliktelik kurmaktayız.